Rożek niemowlęcy 75 x 75 cm

rożki niemowlęce / dla noworodków

Zakup rożka maluchowi zapewni bezpieczeństwo podczas karmienia oraz odpoczynku w pozycji leżącej. Wyposażone w  mocne rzepy oraz dodatkowe sznurki są gwarancją stabilizacji dziecka kiedy wykonuje gwałtowne ruchy rączką bądź nóżką. Wielokrotne pranie produktów nie wpływa na przylepność rzep oraz kolor wzorów. Dostępne rożki miękkie i usztywnione wkładką kokosową. Po rozłożeniu beciki idealnie nadają się jako mała kołderka. Wielofunkcyjność na pierwszym miejscu.
Jeżeli nie wiesz co kupić świeżo upieczonym rodzicom – wybierz klasyczny rożek dla niemowlaka – aby zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa i spokojny sen. Kompletując wyprawkę, przyszli rodzice będą zachwyceni z takiego rożka od Sennej Sówki.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

 • 5.00 out of 5
  Dostępnych wzorów:68

  Rożek niemowlęcy 75 x 75 cm

  Wybierz opcje 48,00 
 • 0 out of 5
  Dostępnych wzorów:70

  Rożek dla noworodka MINKY

  Wybierz opcje 59,00 
 • 0 out of 5
  Dostępnych wzorów:70

  Rożek niemowlęcy z MINKY z falbanką

  Wybierz opcje 67,00 
 • 0 out of 5
  Dostępnych wzorów:80

  Rożek dla noworodka z falbanką 75x75cm

  Wybierz opcje 63,00 

Rożki dla niemowląt to ręcznie i starannie wykonane produkty przeznaczone dla najmłodszych dzieci. Odznaczają się ciekawym designem, jednocześnie zapewniając komfort i wygodę użytkowania. Są wykonane z materiałów atestowanych i bezpiecznych dla zdrowia maluchów. Posiadają właściwości antyalergiczne. Główny materiał rożków stanowi wysokojakościowa bawełna – ważne jest wykonanie rożków z materiałów które przepuszczają powietrze. Produkt pochodzi od polskiego producenta. Rożki są atrakcyjnym elementem wyprawki niemowlęcej i z powodzeniem wspierają rodziców w codziennej opiece nad pociechą.

Praktyczne rożki niemowlęce

Prezentowane rożki zastąpiły popularne niegdyś beciki. Dziś są powszechnie używane i kojarzone z ciepłą oraz stabilną powierzchnią, otulającą dziecko od pierwszych chwil życia. Rożki są praktycznym produktem wielofunkcyjnym, który codziennie służy maluchowi w wielu zastosowaniach. Pierwsze trzy miesiące życia dziecka określane są często jako tzw. czwarty trymestr. Maluch, który długi czas przed urodzeniem przebywał w ciasnej przestrzeni i skulonej pozycji, w pierwszych miesiącach życia dobrze czuje się w otuleniu. Ciepły rożek doskonale spełnia tą funkcję. Obejmuje i okrywa całe ciało noworodka, imitując w ten sposób warunki panujące w brzuchu mamy. Dzięki zastosowaniu rożka zachowane zostaje również bezpieczeństwo malucha podczas snu. Produkt po związaniu stanowi stabilne okrycie i nie zakrywa buzi dziecka. Można w nim układać malucha dowolnie na boku i odpowiednio w tym celu otulić rożkiem.

Produkt jest dedykowany zwłaszcza dzieciom do pierwszego roku życia. Rożki dla noworodków poszukiwane są bardzo często przez kobiety w ciąży, ale także ciocie i babcie które kupują je jako piękny i praktyczny prezent wyprawkowy dla świeżo upieczonych rodziców. Stanowią one ważny element wyprawki niemowlęcej, kompletowanej jeszcze przed narodzinami dziecka. rożek niemowlęcy jest przydatny dla malucha od pierwszych dni po urodzeniu. Już w czasie pobytu w szpitalu doskonale spełnia swoją podstawową funkcję. Rożki niemowlęce sprawdzą się zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia dziecka. Maluch przesypia wówczas bardzo dużą cześć doby i zazwyczaj samodzielnie nie zmienia w tym okresie pozycji. Od około czwartego miesiąca życia, gdy dziecko staje się bardziej ruchliwe, można zastosować rożek niemowlęcy jako kołderkę do przykrycia. W tej roli doskonale służy ona dziecku przez kolejne miesiące.

Kolorowe rożki dla niemowląt

Dużym atutem prezentowanych rożków jest ich różnorodność, która umożliwia indywidualne dopasowanie produktu do potrzeb dziecka i wielu zastosowań. Oferta zawiera kilka rodzajów rożków. Mają one różne wiązania, np. są ozdobione elegancką kokardą. Znajdziemy także rożki z bardzo atrakcyjną falbanką. Ciekawą propozycją są produkty z MINKY, czyli wewnętrznym wykropkowanym pluszem. Część rożków zawiera usztywniającą piankę o grubości 2 cm. Barwne rożki są przeznaczone zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Dzięki możliwości dopasowania odpowiednich kolorów i motywów, możemy stworzyć wyjątkowy rożek niemowlęcy zarówno dla córeczki, jak i synka.

Mamy do wyboru wiele pięknych i inspirujących wzorów, takich jak motywy kwiatowe czy bajkowe, np. postaci jednorożców. Inne kolorowe wzory to zwierzątka, np. sarenki, misie polarne czy mamuty. Dla chłopców znajdziemy też specjalne nadruki ulubionych pojazdów, np. koparki. Atrakcyjne motywy pojawiające się na produkcie stanowią też m.in. serca, gwiazdki, rakiety w kosmosie, łapacze snów czy egzotyczne maroko. Rożki dostępne są również w ciekawych jednolitych kolorach, np. budyniowym, miętowym czy o barwie brudny róż. Można dowolnie dobrać kolor zewnętrznej bawełny i pluszowego MINKY wewnątrz. Dzięki palecie barwnych kolorów kompozycja zewnętrznej i wewnętrznej warstwy rożka stanowi niepowtarzalny produkt.

Ważne aspekty doboru rożka

Wybierając odpowiedni produkt warto uwzględnić m.in. wiek i wielkość dziecka. Rożki po rozłożeniu mają długość około 75 cm x 75 cm. Dla noworodków, które potrzebują szczególnego wsparcia główki i podpory ciała, najlepsze będą usztywnione produkty.

W praktyce jeden produkt może pełnić wiele funkcji, służąc dziecku w różny sposób. Typowy rożek jest używany zazwyczaj do ukończenia trzeciego miesiąca życia. W kolejnych etapach rozwoju produkt może znaleźć zastosowanie m. in. jako podkład do leżenia i zabawy czy kołderka. W jego doborze warto zawsze uwzględnić przeznaczenie, np. przy zastosowaniu rożka jako przykrycia do wózka doskonale sprawdzą się produkty o jednolitych brzegach. Z kolei do chrztu czy sesji zdjęciowej malucha idealnym rozwiązaniem będzie użycie rożka z atrakcyjną falbanką. Przy wyborze można też uwzględnić kwestię dostosowania odpowiedniego modelu do pory roku. Na lato najlepiej sprawdzi się lekki produkt wykonany w całości z bawełny.